Venované nielen ujovi Chomovi

Autor: Štefan Kompánek | 15.10.2014 o 10:00 | Karma článku: 8,88 | Prečítané:  496x

Máme pred komunálnymi voľbami  a je to veru vidieť.  Akosi sme si zvykli, že vláda na svojich výjazdových zasadnutiach rozdáva peniaze ako zo svojho.  Tomu nebolo inak aj na výjazdovom zasadnutí v Žiline, kde sa vláda a predseda vlády Fico zase zahrali na Ježiška za naše- verejné peniaze. 

Vláda SR totiž na svojom zasadnutí odpustila mestu Žilina dlh vo výške 17,5 mil. eur za kórejskú dedinu v Krasňanoch. Problém  je práve v slove odpustila.  Treba sa totiž zároveň opýtať , kto tú sekeru zaplatí.  Nuž milý čitateľ, zaplatíš ju aj Ty, lenže to nevidíš. Nestačí, že mesto Žilina je financované z daní svojich obyvateľov. Už sa na jeho fungovanie musíme skladať všetci. A to len preto, že primátor a poslanec  NR SR Choma je z tej istej partaje ako predseda vlády Fico. Ak by totiž primátor a predseda vlády boli z iných strán , tak by sa takáto pomoc  nemusela dať zrealizovať. Oddlženie Žiliny však mohlo vyzerať aj inak. Štát by nemusel  na seba prevziať celý dlh, ak by sa správal ako dobrý hospodár, ktorý si dáva pozor, kde a za čo má zaplatiť. Ak by sa napr. spomínaný obytný komplex predal automobilke KIA za cenu, ktorú bola ochotná zaplatiť, t.j. 9 miliónov eur, štát by na seba prevzal iba 8,5 milióna eur, čo je oproti tým 17,5 milióna eur značný rozdiel. A je tu ešte jedna vec. Keďže primátor Choma zrovna biedou netrpí,  mohol na zníženie dlhu mesta Žilina prispieť aj on sám. Zarába totiž viac ako 63 000,-€ ročne. To je viac ako premiér Fico. Má totiž štyri zamestnania. Z jedného- primátorského platu by totiž chudák nevyžil. Ak by napríklad posielal mesačne napr. polovicu z celkového príjmu na splácanie dlhu Žiliny, mohol mestu  za štyri roky ušetriť aspoň niečo na úrokoch. A to by mu ešte stále zostala slušná suma na prežitie. Alebo mohol urobiť to, že sa vzdá primátorského platu, ktorý by bol použitý na znižovanie dlhu. Inšpirovať sa mohol napr. českým prezidentom Milošom Zemanom, ktorý časť svojho platu posiela na znižovanie štátneho dlhu.

Vyzerá to tak, že mesto Žilina sa zadlžuje aj skryto. Cez spoločnosti  a organizácie, ktoré pod ňu patria. O tom sa však príliš nehovorí. Ale viac napr. tu.- http://kapitulik.blog.sme.sk/c/366002/za-chomu-sa-zilina-v-tichosti-zadlzila-o-takmer-145-miliona-eur.html

O tom ako sa hospodárne narába s peniazmi daňových poplatníkov v Žiline viac tu- http://kapitulik.blog.sme.sk/c/366471/choma-tesne-pred-volbami-kupil-vencovisko-pre-psov-za-2-500-000-eur-komu-tym-pomohol.html

Iná vec je to, ako môže jeden človek stíhať  kvalitne vykonávať  štyri zamestnania. Ja mám niekedy problém stíhať  iba tú jednu prácu, no niektorí makači stíhajú rovno štyri. Až sa čudujem, že sa ešte zmestia pri nastupovaní do svojich áut. Divím sa, že nemajú nové- širšie autá, nakoľko mám obavy, že ich široké zadky sa do nich už nezmestia. Veď vzadu je predsa miesto len pre troch.

Ale aby som bol korektný, tak predseda vlády pomohol aj ďalšiemu straníkovi-  primátorovi Rašimu v Košiciach, ktoré tiež nie sú na tom nejako dobre. Vláda totiž mestu poskytla bezúročnú pôžičku vo výške 20 mil. eur, ktorú bude mesto splácať 10 rokov. Bližšie info tu- http://kosice.korzar.sme.sk/c/7276181/vlada-odklepla-kosiciam-vo-volebnom-roku-pozicku-dvadsat-milionov-eur.html .

Nuž, ak majú Košice problém splácať dlhy z minulosti, tak chcem vidieť ako štátu- nám všetkým  vrátia 20 mil. eur. O tom, že to nakoniec zaplatíme my všetci vôbec nepochybujem. To, ako sa za Ficovej vlády splácajú pôžičky je vidieť napr. na prípade Carga.

Vláda  rozdáva peniaze ako keby mala prebytky. Možno má však Smer pod svojou centrálou tlačiarne, ktoré chrlia eurá. Alebo je tu aj tá možnosť, že premiér naplno využíva svoju schopnosť zháňať peniaze vlastnou hlavou aj pre iných. Preto, ak potrebujete úver, neváhajte kontaktovať Úrad vlády SR, telefón:  02/572 95 111.

Čo to teda znamená pre Smer- ákov? Nuž toto. Môžete byť akokoľvek neschopní, strana si Vás podrží a ochráni. Môžete vytvárať dlhy a zle hospodáriť, veľký boss nastúpi pred kamery a s radosťou oznámi, že štát /my/ to všetko zaplatí.

A čo to znamená pre nás, daňových poplatníkov? Znamená to napríklad nižšie odpočítateľné položky, daňové licencie, obmedzovanie daňových paušálov.

Jednoducho, oslík, otras sa. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?