Fico a výstupy z prezidentských debát

Autor: Štefan Kompánek | 24.3.2014 o 10:00 | Karma článku: 19,62 | Prečítané:  2001x

Máme za sebou polovicu z debát kandidátov na prezidenta ,, hlavy štátu." Premiér Fico ničím novým neprekvapil. Sústavne používa svoje obľúbené frázy, ako scientológia a Kosovo. Svojho konkurenta v boji o prezidentský úrad Andreja Kisku neustále osočuje, pričom sľubované dôkazy o tom, že je scientológ doteraz nepredložil. Cieľ je jasný.  Odradiť jeho voličov, aby buď voliť nešli, alebo aby dali svoj hlas jemu, pretože je vraj dôveryhodnejší.

Ak rešpektujeme slobodu vierovyznania, tak je potrebné povedať, že viera každého človeka je jeho súkromná vec. Ak kandidát na prezidenta Andrej Kiska jasne povie, že nie scientológ a že je veriaci človek a kresťan, tak to treba rešpektovať. To, že nie je pán Kiska scientológ mimochodom potvrdila aj príslušná organizácia.

Na druhej strane je tu kandidát- premiér Róbert Fico, ktorý na otázku, či je katolík je schopný odpovedať iba nasledovné: ,, Nebudem sa k tomu vyjadrovať, je to moja súkromná vec." Keď sa má teda samotný premiér vyjadriť, či je kresťan, tak odmietne odpovedať. Hlavne, že svojho protikandidáta osočuje z toho, že je vraj scientológ a obviňuje ho z toho, že klame. Ako takýto zjavne falošný človek, môže chcieť spájať národ?

Druhá téma je otázka uznania, či neuznania Kosova. Pán Kiska argumentoval, že blízkej budúcnosti sa procesu uznania Kosova zrejme nevyhneme a budeme ho tak musieť uznať. Premiér sa ohradil a vyjadril rozčarovanie a nesúhlas s  názormi svojho protikandidáta. Hlavne, že sme sa dozvedeli, že už uznávame napr. pasy z danej krajiny, čo znamená, že je zrejme proces uznania Kosova len otázkou určitého obdobia. Premiér Fico sa však tvári, že Kosovo neexistuje. Rovnako sa tvári, že neexistuje štátny dlh, ktorý nám z roka na rok utešene stúpa. Rovnako hovorí, že máme jeden z najvyšších hospodárskych rastov v Európskej únii. Čo samozrejme nie je pravda, pretože rast máme až deviaty najvyšší. http://www.sme.sk/c/7145541/prezidentska-debata-na-rtvs-fico-mal-viac-faktov-aj-chyb.html#ixzz2won9OJHO . Čo teda nie je zrovna bohviečo. Škoda, že sa nepochválil, akí dobrí sme napr. vo vymožiteľnosti práva, či dôveru občanov v justíciu.

Premiér Fico sa pýta, p. Kisku, prečo mu vadí, ak by bol predseda vlády, prezident a predseda parlamentu z jednej strany. Veď aj v Rakúsku, či vo Francúzsku je to tak. Nuž áno. Len sa musíme opýtať, či je v Rakúsku alebo Francúzsku väčšia úroveň demokracie a vymožiteľnosti práva ako na Slovensku? Odpoveď asi poznáme.  Za všetko totiž hovorí to, že polícia za terajšej Ficovej vlády povedala, že skutky v kauze emisie a následná strata cca 50 mil. eur sa nestali, resp. neboli trestným činom.

Premiér Fico tiež p. Kiskovi hovorí, že ako prezident neurobí nič, že prezident má malé právomoci. Pán premiér, prečo teda potom kandidujete, keď prezident nemôže robiť vôbec nič? Mimochodom, nedávno ste sa vyjadrili, že funkcia prezidenta bude dôležitejšia ako funkcia predsedu vlády. Chystáte sa vari s kamarátmi s KDH zmeniť Ústavu a posilniť v prípade, že budete prezidentom svoje právomoci?

Vravíte, že budete prezidentom do nepohody. A do akej? Veď Váš človek, podpredseda Európskej komisie a komisár Maroš Ševčovič tu už min. dva roky omieľa, že je po kríze. To, či tak naozaj je uvidíme napr. vtedy, keď centrálne banky prestanú tlačiť peniaze, keď ECB povie, že nebude skupovať dlhopisy členských krajín Eurozóny, teda nebude tzv. veriteľ poslednej inštancie a taktiež, keď zvýši úrokové sadzby. Myslím, že to prebudenie nebude veľmi príjemné. Pán premiér, aspoň si v SMERE zjednoťte Vaše názory.

A posledná veľká téma- Ukrajina. Premiér Fico odmietol akúkoľvek pomoc pre Ukrajinu, keď povedal:,, Ukrajinskí politici majú zvláštnu predstavu, že Európa sa poskladá a že im všetko zaplatí. Slovensko nebude dávať Ukrajine žiadne peniaze z vlastného rozpočtu." Zaujímavý názor. Krajinu slovanského pôvodu, ktorá je našim susedom odmietneme podporiť, čo i len nejakým vyhlásením. Krajinu, od ktorej zatiaľ závisí naša energetická bezpečnosť. Na druhej strane neváhame poslať na záchranu španielskych bánk miliardu eur, na ktorú sme si museli požičať. http://www.iness.sk/stranka/8164-Vase-peniaze-v-akcii. Taktiež do Grécka, či Írska. Bolo by zaujímavé opýtať sa premiéra Fica na to, aký je jeho názor na bankovú úniu. Či súhlasí s tým, aby sa aj naši občania skladali na krachujúce  banky v zahraničí, ktoré budú potrebovať finančné injekcie. Neprekvapilo by ma, keby odpovedal, že je to v národno- štátnom záujme SR.  Inak povedané, milý volič, je potrebné, aby si platil vyššie dane, lebo musíme byť solidárni s inými.  Aj toto sú tie istoty, ktoré nás zrejme čakajú.

Milí voliči SMERU. Napíšte prosím v reakciách  aspoň jednu z istôt, ktorá Vám zlepšila kvalitu Vášho života.  Nenájdete totiž žiadnu. Všetko len prázdne sľuby, ktoré sa iba dobre počúvajú. Preto chápem, že ste ochotní uveriť Ficovi aj to, keď Vám povie, že voda má farbu Coca Coly. No čím skôr pochopíte, že to tak nie je, tým lepšie, pre Vás, Vaše deti a pre Slovensko.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?