Ficova nahota a istoty

Autor: Štefan Kompánek | 21.3.2014 o 9:50 | (upravené 21.3.2014 o 12:55) Karma článku: 17,30 | Prečítané:  1393x

Už viac krát sa náš premiér vyjadril, že jeho každý pozná, ľudia vedia o ňom všetko, poznajú jeho majetkové pomery, a že je teda politicky nahý. Realita je však odlišná, keďže zisťujeme, že o našom premiérovi vlastne nevieme vôbec nič. On totiž chodí v riadne hrubom kabáte, kde je záplata na záplate.  Premiér Fico sa totiž dlhodobo vyhýba odpovediam na tieto zaujímavé otázky:

 

Boli ste v byte na Vazovovej?

Je hlas, ktorý je na známej nahrávke Vašim hlasom?

Kto bude predsedom vlády po Vás?

Vedeli ste o nevýhodnom predaji emisií?

Ste katolík?

Takýchto otázok je však oveľa viac, no pre začiatok, pán premiér,  stačí odpovedať iba na tieto. Cieľom je to, aby Vás občania SR dobre poznali a vyhodnotili, či Vaša osoba náhodou nepredstavuje pre tento štát bezpečnostné riziko. Nakoľko ste sa na adresu svojho protikandidáta vyjadrili, že on bezpečnostnú previerku nikdy nedostane, lebo má väzby na scientológov. Môžete teda presvedčiť nás všetkých, že ste lepším kandidátom a s čistým štítom. Je totiž zaujímavé, že bezpečnostné riziko je napr. to, že si niekto u nejakej organizácie dá vytlačiť knihu za vlastné peniaze, ale keď  tej istej organizácii platí nejaké ministerstvo našimi peniazmi, tak to je v poriadku.

Róbert Fico tiež obvinil svojho konkurenta z účasti v sekte. Základný rozdiel medzi sektou a cirkvou je podľa zákona v tom, že cirkev sa stáva cirkvou vtedy, ak sa k nej hlási najmenej 20 000 plnoletých členov, ktorí majú trvalý pobyt na území SR a sú občanmi SR. Potom stačí požiadať o registráciu na MK SR a zo sekty sa stáva rešpektovaná cirkev, alebo náboženská spoločnosť s nárokom na príspevok od štátu. V poslednom čase sa hovorí o sektách a o ich nebezpečnom vplyve na spoločnosť. Tu si ale, treba položiť otázku, či náhodou aj politické strany nie sú náhodou sekty? Veď ak tu jedna politická strana sľubuje ľuďom istoty, ktoré sú podložené len prázdnymi rečami, tak to má tiež neblahý vplyv na občanov. Tí takejto strane uveria napr. v tom, že sa o nich štát postará, strana im sľúbi bezplatné školstvo, či zdravotníctvo. Občania následne tejto strane dajú veľmi silný mandát a tá zostaví vládu. Vláda však prostredníctvom rôznych tendrov, tunelovania fondov, zadlžovania, či zvyšovaním daní oberá svojich občanov o peniaze a lepší život.

Poďme ale k tým istotám. Jednou z istôt je že štátny dlh SR podľa portálu cenastatu.sk prekonal výšku 40 mld. eur, pričom na každého občana pripadá dlh vo výške 7 400,-€. Za posledných 12 mesiacov stúplo zadlženie o vyše 400,-€ na hlavu. Portál INESS ďalej uvádza nasledovné: ,, Náš dlh sa od roku 2008 viac ako zdvojnásobil, a to nie len v absolútnych číslach (z 18,6 mld. eur na 40 mld. eur), ale aj relatívne k veľkosti ekonomiky (z 28 % HDP na vyše 54 % HDP)." INESS tiež uvádza, že štát tento rok plánuje na daniach a odvodoch necelých 20 mld. eur. Čo znamená, že na úplné splatenie dlhu by pracujúci museli platiť 2 roky dane a odvody. Štát by však nesmel poskytnúť žiadnu službu, t.j. pozastavenie výplaty dôchodkov, žiadne platy vo  verejnom sektore, o zdravotnej starostlivosti nehovoriac. Štát by do konca nesmel ani len kúriť a svietiť.

Prognózy hovoria, že dlh má presiahnuť 46 miliárd eur v roku 2015, avšak  za predpokladu, že  ekonomika SR bude v budúcnosti rásť reálnym tempom 3,5% HDP a nezamestnanosť klesne pod 14%.

A tu je dôvod, prečo Fico kandiduje za prezidenta. Bojí sa ľuďom povedať pravdu o tom jeho sociálnom zázraku. Spolieha sa nato, že kým národ zistí, kde je sever, on už bude v bezpečí útrob Prezidentského paláca. Ak sa totiž výška dlhu bude pohybovať na hranici 55%- 57% HDP, tak MF SR bude musieť viazať 3% z celkových výdavkov štátneho rozpočtu. Vtedy nebude napr. možné poskytovať prostriedky z rezervy predsedu vlády a z rezervy vlády. Ak sa bude dlh pohybovať vo výške 57%- 60% HDP, vláda nesmie predložiť do NRSR rozpočet s rozpočtovým schodkom/ deficitom/.

No a ak výška dlhu dosiahne 60% HDP musí vláda požiadať NRSR o vyslovenie dôvery vláde.

Toto sa nevzťahuje na obdobie 24 mesiacov počnúc prvým dňom nasledujúcim po dni, v ktorom bolo schválené programové vyhlásenie vlády a vyslovená dôvera vláde.  Ak by teda premiér  Fico vyhral voľby,  vytvorí sa nový vládny kabinet, čo novej vláde dáva dvojročné obdobie bez aplikácie tvrdých sankcií dlhovej brzdy. Viete si tohto sociálneho dobrodruha predstaviť ako by musel predstúpiť aj pred svojich voličov a  oznámiť im, že istoty sa rušia a nič nie je zadarmo? Ja nie, pretože on chce byť iba za pekného.

A aké istoty z toho vyplývajú pre nás ostatných? Pre živnostníkov vyššie odvody do poisťovní, pre s.r.o. sa zaviedli daňové licencie a pre ostatných okresanie odpočítateľných položiek . Je zaujímavé, že štát každý rok, prehlbuje a zvyšuje svoj dlh, pričom vôbec nešetrí. Ale keď chce optimalizovať živnostník, či s.r.o., tak to je zlé a treba to rýchlo zmeniť a zaviesť nové dane.

Premiér Fico tiež povedal, že náš štátny dlh je nízky a že ho za to v zahraničí tľapkajú po pleci. Nuž pán Fico, ak je to teda tak, splaťte teda štátny dlh čím skôr.

Vláda Róberta Fica nebezpečne zadlžuje krajinu a tým aj nás všetkých. Predseda vlády Róbert Fico chce utiecť od rozrobenej práce a zbaviť sa zodpovednosti za kroky vlády, ktorú vedie. Dajme mu teda šancu, nech svoje dielo dokončí a nech na konci vládnutia vykoná odpočet toho, čo pre občanov SR urobil. Podporme ho teda nevolením za prezidenta SR vo funkcii predsedu vlády SR. Aj on totiž potrebuje také istoty, aké sľúbil nám. A mimochodom. Ak náhodou budete vidieť niečo, čo vyzerá ako kačica, chodí ako kačica a vydáva zvuk ako kačica, zrejme to bude Róbert Fico na tlačovej konferencii.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?