O Ficovej úžere a Hrušovského pobyte v politike

Autor: Štefan Kompánek | 14.3.2014 o 9:50 | (upravené 14.3.2014 o 12:11) Karma článku: 22,23 | Prečítané:  12029x

Tak som stihol pozrieť posledných cca 40 minút predvolebnej debaty kandidátov na prezidenta ,, hlavy štátu" na Markíze. Treba povedať, že toľko hnoja za tak krátky čas sa vidí málokde. Od súdruha Fica som sa dozvedel, že 12% úrok v nebankovke je úžera. Nuž pán socialista, a čo poviete na to, že na Slovensku majú aj Vaši voliči 13%- 18% úroky na spotrebných úveroch a 15% až 19% úroky na kreditných kartách v bankách? To je potom čo? To je v poriadku?

Viete, pán Fico, úžera je to, že Vaša vláda okradla tento národ o cca 50 mil. eur na emisiách, ktoré si rozdelili kadejaké schránkové firmy.  A vy osobne ste odvolali ministra životného prostredia, keď chcel danú zmluvu zrušiť a zachrániť, čo sa dá. Mimochodom včera vyšla správa, že šéf Bayernu Mníchov dostal 3,5 roka natvrdo za daňové úniky.  A tu sa kradnú milióny a polícia povie, že skutok sa nestal. Dotyčný pán by sa mal presťahovať na Slovensko.

Úžera je  aj to, že Vaša vláda, pán Fico, okradla zmenou zákona o starobnom dôchodkom sporení státisíce ľudí o zaujímavé výnosy v druhom pilieri. Chcieť, aby DSS- ky garantovali výnosy napr. v rastových- akciových fondoch môže iba ozajstný diletant. V roku 2009, keď akciové trhy začali zarábať, vinou Vašej vlády začali DSS- ky z rastových fondov robiť fondy konzervatívne, čo samozrejme pocítili aj Vaši voliči vo forme nízkych výnosov.

A čo tá prehratá arbitráž s Unionom za desiatky miliónov eur a tie vyhodené peniaze za kvalitné právne služby. Veď sme za právnikov zaplatili cca 13 mil. eur, čo je štyri krát viac, ako Union zaplatil svojim právnikom.

Úžerníci sú zrejme v SMERE, pretože jeden z nich , bývalý spolumajiteľ nebankovky Ex Credit, robí štátneho tajomníka na Ministerstve práce a sociálnych vecí. A tie úroky.  Kam sa hrabe Quatro? To je akoby ste z človeka, ktorý neplatí dane spravili ministra financií.

Pán Fico, čo tie milióny, ktoré ste vraj zohnali vlastnou hlavou? Žeby Vás niekto tou nahrávkou držal za určitú časť tela? Prečo ste spomínanú nahrávku nedali na expertízu do zahraničia a vyvrátili tak podozrenia, že to nie je Váš hlas? Asi viete prečo, všakže? Možno musíte poslúchať a vykonávať príkazy niekoho iného. Žeby akcionárov strany SMER?

Hovoríte, že kauza Gorila sa Vás netýka, a že je jedno, či ste boli alebo neboli v tom byte. Práveže to nie je jedno. A tieto dva posledné body sú najdôležitejšie. Ako chcete ľuďom zaručiť, že si Vás nekúpi nejaká skupina ľudí, aby ste podpisovali také zákony, aké jej budú vyhovovať? Keď nie ste ochotný povedať, či ste boli alebo neboli v konšpiračnom byte, ako chcete zaručiť, že sa nebudete potajme stretávať s ľuďmi, ktorí by Vás mohli ovplyvniť vo Vašom úsudku a konaní?

Páni Fico a Hrušovský, môj hlas nedám ani jednému z Vás, pretože si ho nezaslúžite. Ak hovoríte, že ste už dvadsať rokov v politike, tak by po Vás mala byť vidno aj nejaká práca. A to aj je. Aj Vašim pričinením a pričinením Vašich nominantov a kamarátov je tento štát v takom stave v akom je. Rozkradnutý, skorumpovaný, neefektívny, slušne zadlžený. Toto je vizitka Vašej práce za dvadsať rokov, za ktoré ste stále platení z našich peňazí. Pán Hrušovský, oháňať sa kresťanstvom v politike sa mi hnusí. To totiž s politikou nemá nič spoločné. Dvadsať rokov ste milí páni na rodiny zvysoka kašlali a teraz zrazu, keď sa jedná o dobre platený- teplý flek, Vám na nich záleží? Aj v spomínanej diskusii bolo jasne vidieť , ako sa tvoria základy novej veľkej ,, gorilej" koalície. Kde ste boli pán Hrušovský, keď tu bola kauza Bielik. Veď tie dokumenty a dôkazy sa postrácali na ministerstve, ktorému šéfoval Váš človek. Keď Vám tak záleží na rodine, kde ste boli vtedy, keď Kaník bral ľudom s ťažkým postihnutím invalidné dôchodky a tak vystavil ich rodiny existenčným problémom?

Budem voliť človeka, ktorý v politike nikdy nebol. On totiž za tých dvadsať rokov, pokiaľ ste Vy a Vaši kamoši devastovali tento štát, vytvoril veľa pracovných miest a zarobil peniaze vlastnou prácou, bez účasti v pochybných tendroch, či tunelovaním eurofondov a verejných zdrojov. Vie o čom  je ekonomika a tvrdá práca, ak chcel niečo dosiahnuť. Nevadí mi, že nemá skúsenosti v tom, v čom ich máte Vy, práve naopak.  Som rád, že je tu nový človek, na ktorom je vidieť, že nie je dokonalý.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?