Prekrútené istoty, alebo čo je reálne inak

Autor: Štefan Kompánek | 13.2.2014 o 10:50 | (upravené 13.2.2014 o 12:06) Karma článku: 17,73 | Prečítané:  794x

Pomaly si začínam zvykať na to, že súčasná vláda si určité obchodné transakcie a dianie v spoločnosti vysvetľuje po svojom. Tak napríklad, privatizácia zvyšných podielov v Telekome  a tiež ropných zásobníkov nie je privatizáciou, ale predajom prebytočných aktív štátu. Ak by som prijal takúto filozofiu, tak niektoré javy a udalosti by sa dali pomenovať asi takto.

 

Arbitrážne konanie medzi Slovenskom a zdravotnými poisťovňami vlastne nie je nič zlé a vôbec nič sa nedeje. Nie je to žiadna arbitráž. Vláda iba bojuje peniazmi nás všetkých proti príživníckym kapitalistom zo západu, ktorí chcú iba vyciciavať naše zdravotníctvo. O doterajšom výsledku tohto boja nech si urobí názor každý sám.

Istoty sú hlavne pre nás. Vláda nám bude napr. garantovať ceny plynu. Dnes, pokiaľ o tom ešte neviete, už máme  bezplatné zdravotníctvo, či školstvo.  Pre sponzorov strán a kamarátov našich volených zástupcov žiadne istoty vo forme daňových stimulov a dotácií , či rozdávania  peňazí  z verejných zdrojov neexistujú.

Zneužitie právomocí verejného činiteľa nie je nič, za čo by sa mala vyvodzovať zodpovednosť. Veď ide len o pomoc sebe alebo svojim známym nad rámec toho, čo ukladá zákon. A za takýto prístup predsa patrí odmena, či povýšenie a nie trest.  Svoje o tom vie povedať napr. bývalá novinárka Jana Teleki vo svojich blogoch.

Korupcia. To je na Slovensku naozaj tak vážny problém? Veď je to len bežný sponzorský dar . A hneď je na autíčko a aj na dovolenku.

Úplatky? A na Slovensku? Nie je to trochu silné slovo? Veď je to iba obyčajná provízia. Akýže je to toto trestný čin.

Že na Slovensku sa kradne a tuneluje? To už hádam nie. Kto si toto trúfne povedať? Veď sa jedná iba o bežnú ochranu a premiestnenie majetku pod rúškom utajenia informácií.

Na Slovensku je veľa ľudí , ktorí zarábajú niečo nad minimálnu mzdu a majú nízke dôchodky. To určite nie je pravda. Slováci si žijú dobre, nad svoje pomery a sú veľmi spokojní.  Majú totiž vládu, ktorá na nich myslí a o nich sa aj postará. Ak aj v rozpočte chýbajú nejaké peniaze, zavedú sa nové dane pre nich a pre ich zamestnávateľov, ktoré sú vyšpičkované zvyšovaním odvodov, prípadne sa budú emitovať štátne dlhopisy.

Občania na Slovensku sú veľmi spokojní. Nové dane, poplatky a všetky zlodejiny  tolerujú   s nadšením. Vedia, že keď príde k najhoršiemu, tak ešte môžu napr. vyrúbať les / aj susedovi/, či predať nejaký ten pozemok, ktorý im ešte ostal. S nadšením ohnú chrbát ešte viac, kúpia zopár balení ibalginu, pričom drú do úmoru za ešte menej peňazí, a pritom prevolávajú  svojej vláde na slávu, veď aj Vianočný príspevok je niečo.

Slovensko nie je právny štát. Blbosť. Veď predseda Najvyššieho súdu vysúdil mastné odškodné za to, že sa preukázalo, že si telefonoval s údajným drogovým dílerom. No a čo. Čo je na tom, keby si telefonoval  napr. s nejakým islamským teroristom. Veď je  demokracia a taký telefonát prispieva k rozvoju vzťahov medzi krajinami, ich súdmi, policajnými zložkami a ďalšími živlami. Dotyčný predseda súdu by mal byť okamžite vymenovaný za predsedu Ústavného súdu. Veď je to na Slovensku najväčší garant, čestnosti, bezúhonnosti a čistoty.

Nie, nemusíte sa báť, či toto myslím vážne. Je to taký humor cez slzy. Sú len dve možnosti. Buď je Slovensko naozaj právny štát. Alebo ním nie je a nikdy nebol. Ak ním teda nie je, tak je najvyšší čas začať pracovať na tom, aby bol. Pevne verím, že po prvom, ale hlavne druhom kole prezidentských volieb budeme môcť skonštatovať, že nejaké ,,vrece zemiakov" porazilo veľkého garanta istôt. Výsledkom týchto volieb by malo byť to, že získa istotu vo funkcii predsedu vlády SR až do konca volebného obdobia, a že by mal dobudovať ten sociálny zázrak, o ktorom toľko hovorí.

Podporte preto svojim nevolením R.F. za prezidenta SR jeho zotrvanie vo funkcii predsedu vlády SR. Buď budeme iba nadávať ako je na tom tento štát zle, alebo budeme zodpovední a už s tým konečne niečo urobíme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?